Wczytuję dane...

Akcesoria BDSM - poradnik dla początkujących

Mnogość preferencji erotycznych oraz różnorodność potrzeb seksualnych sprawiły, że powstało wiele praktyk, które zaskakują swoją formą, ale też mogą inspirować do urozmaiceń. Niewątpliwie jedną z nich jest BDSM, czyli zabawa dla miłośników bardziej intensywnych wrażeń. Z niniejszego wpisu dowiesz się, jak zacząć swoją przygodę z tą formą aktywności erotycznej i jakie akcesoria okażą się przydatne. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Co to w ogóle jest BDSM?

BDSM to praktyka seksualna, która jest oparta między innymi na sadyzmie, masochizmie, skrępowaniu, dominacji oraz uległości. Wymaga więc od partnerów podziału na role – top to osoba dominująca, natomiast bottom jest jej podwładnym. Z tego powodu strona uległa często jest krępowana, podjudzana i nie tylko – wszystko zależy od wyobraźni oraz tego, na co wyrazili zgodę partnerzy. Praktycznie zawsze BDSM wymaga użycia zabawek erotycznych, dlatego w tym tekście skupimy się głównie na nich.

BDSM – akcesoria dla początkujących

Podstawowe akcesoria BDSM to przyrządy do krępowania. Chodzi o różnego rodzaju liny, kajdany czy całe komplety, które skutecznie unieruchomią całe ciało partnera. Oczywiście, można taki zestaw stworzyć samodzielnie z kilku produktów. Warto w tym przypadku zwracać uwagę na jakość wykonania. Niestety, wątpliwej jakości akcesoria kuszące zaskakująco niską ceną mogą się zerwać podczas intensywnej zabawy lub podrażnić skórę na nadgarstkach czy kostkach osoby uległej. Dobrze zwracać uwagę na to, żeby gadżety BDSM w postaci kajdan były miękkie i regulowane.
Inne ciekawe produkty BDSM dla początkujących to na przykład opaski na oczy. Warto wiedzieć, że ograniczając jeden ze zmysłów, czyli w tym przypadku wzrok, wyostrzają się inne – w tym także dotyk, a więc najważniejszy podczas erotycznych zabaw. Przy tym łatwiej będzie zaskoczyć osobę uległą i tym samym zapewnić jeszcze więcej przyjemności.

Dla dodania pikanterii polecamy także takie akcesoria do BDSM jak pejcze, packi oraz palcaty bądź inne gadżety przeznaczone do chłosty. Zazwyczaj nie umożliwiają one zadania większego bólu, dlatego są odpowiednie dla osób początkujących lub takich, które po prostu nie lubią tak intensywnych bodźców. Ciekawą alternatywą jest także skorzystanie z piórek do łaskotania, które łączą w sobie jednocześnie muskającą przyjemność i delikatną torturę.
Czasami warto również skorzystać z zabawek takich jak na przykład kneble, które tym bardziej podkreślają dominację drugiej osoby nad bottomem. Co więcej, po zasłonięciu ust partnera można tym bardziej pozwolić sobie na intensywną zabawę.

BDSM – co warto wiedzieć?

Przypominamy, że praktyki BDSM wymagają obopólnej zgody partnerów – jak zresztą każda czynność seksualna dotycząca dwóch osób. Co więcej, warto ustalić na przykład hasło bezpieczeństwa lub inny sygnał, który da znać drugiej połówce, żeby przerwać zabawę. Wspomniany sygnał przyda się, jeżeli korzystasz z knebla.
W przypadku BDSM warto zadbać o odpowiednią oprawę. Oznacza to, że dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w wyzywającą bieliznę lub inne stroje. Niektórzy stawiają na produkty z lateksu. W pomieszczeniu powinien także panować półmrok – mocne światło odrobinę „zabija” nastrój.

Jakie akcesoria BDSM dobrze się sprawdzą dla początkujących?

To uniwersalne kajdany, które zostały wykonane z wytrzymałych materiałów, to jest ekoskóry i metalu. Są stosunkowo miękkie, dlatego nie będą powodować podrażnień. Sprawdzą się zarówno w przypadku krępowania rąk, jak i nóg. Posiadają oczywiście regulację, dlatego dopasujesz je do potrzeb osoby uległej. Produkt jest inspirowany kultową powieścią „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

FSoG Bound to You Ankle Cuffs

Ten pejcz pochodzi z tej samej serii produktów i również został wykonany z ekoskóry, dlatego jest odpowiednim produktem dla wegan.

FSoG Bound to You Flogger

Ten gustowny knebel sprawi, że druga połówka nie będzie w stanie wydać z siebie dźwięku. Kula jest umieszczana w ustach, dlatego wykonano ją z bezpiecznego dla zdrowia silikonu bez dodatku ftalanów.

FSoG Bound to You Ball Gag