Dla Nich dr Rozkosz

Wszystko, co musisz wiedzieć o masturbacji i męskich masturbatorach

Masturbacja u mężczyzn

Masturbacja zwana także onanizmem polega na pobudzaniu własnych narządów płciowych w celu osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Masturbacja może, ale nie musi prowadzić do orgazmu. Masturbowanie się jest typowe dla samotnych dorosłych, osób w udanych związkach oraz osób, które z różnych względów nie mogą w pełni zaspokoić swoich potrzeb podczas stosunku seksualnego. Masturbowanie się może być prywatnym źródłem przyjemności erotycznej, której mężczyzna może się oddawać bez zobowiązań swobodnie i niemal w każdej chwili. Ważną kwestią dotyczącą masturbacji jest fakt, że to nie to samo co seks partnerski. Masturbacja jest dla mężczyzn ważna, nawet jeśli mają partnerkę. Masturbacja i seks partnerski to dwie różne rzeczy, które się wzajemnie nie wykluczają.

Jak masturbacja wpływa na organizm?

Rozładowanie stresu, sposób na relaks czy odreagowanie to tylko niektóre zalety masturbacji. Masturbacja ma pozytywny wpływ na sferę seksualną, stanowi doskonałą okazję na poznanie własnego ciała i możliwość kontrolowania swoich reakcji, zwiększa wytrzymałość podczas uprawiania seksu z partnerką. Wielu mężczyzn sięga po masturbator po to, aby poprawić wydolność seksualną. Trening masturbacyjny pozwala na lepsze wyczuwanie, a także panowania nad zbyt wczesnym finiszem. Tym samym pozwala na świadome przedłużenie stosunku seksualnego. 

Masturbacja wykazuje ogólny, pozytywny wpływ na zdrowie, przyczyniając się do poprawy jakości nasienia, poprawy funkcjonowania układu krążenia, poprawy funkcjonowania układu nerwowego, odstresowania, głębokiego relaksu oraz uspokojenia emocji, a także zmniejsza ryzyko zachorowania na raka prostaty. Do korzyści z onanizowania się należy również dotlenienie organizmu, łatwiejsze zasypianie i łagodzenie problemu ze snem. Zdaniem seksuologów i trenerów seksualnych masturbacja jest także jednym ze sposobów leczenia zaburzeń seksualnych oraz poprawy jakości życia seksualnego. Może być także świetnym elementem gry wstępnej, urozmaiceniem i rozbudowaniem seksu.

Jaki masturbator wybrać?

Mężczyźni podczas masturbacji stymulują penisa przy pomocy własnych dłoni. Bardzo pomocne w pogłębianiu przyjemności podczas masturbacji są zabawki erotyczne służące do stymulacji penisa, które zapewnią niezwykłe doznania np. Różnego rodzaju masturbatory, które potęgują przyjemność, a jednocześnie eliminują wysiłek. Odpowiednio dobrany masturbator pozwala doświadczać mężczyźnie takich rodzajów rozkoszy, których nigdy nie zapewniłaby własna ręka. Obecny rynek oferuje nam ogromny wybór akcesoriów erotycznych, są to tak zwane seks gadżety.

Przyjrzyjmy się bliżej jakie zabawki erotyczne dla mężczyzn spotęgują rozkosz płynącą z masturbacji oraz jak wybrać odpowiedni model.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze masturbatora?

Wybierając masturbator, należy wziąć pod uwagę kilka aspektów, aby dobrać ten idealny, dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji. Szukając gadżetu erotycznego dla siebie, najlepiej zacząć od zastanowienia się nad trzema kluczowymi kwestiami:

1. Do czego ma służyć masturbator?

Jeśli powodem sięgania po masturbator jest trening wydolności seksualnej, najlepiej sięgnąć po gadżet zaprojektowany do tego celu. Najczęściej są to realistyczne akcesoria erotyczne o wysokiej intensywności stymulacji. Potrzebę doświadczenia czegoś nowego zaspokoi masturbator wibrujący. Z kolei model klasyczny, bez wibracji to najbardziej podstawowy model, który daje bardzo dużą kontrolę nad doznaniami. Masturbator do stosowania z drugą osobą, np. podczas seksu oralnego, będzie mniejszy i krótszy niż tradycyjne modele. Dla wszystkich mężczyzn, którzy pragną zmienić zwykłą masturbację w prawdziwe odczucia realistycznego stosunku, idealna będzie tuba z imitacją pochwy. Tworzywo, z którego wykonane jest wnętrze takiego masturbatora, idealnie przylega do penisa oraz dba, aby w czasie masturbacji odczuwalna była funkcja ssania. Poza tym mamy jeszcze do wyboru masturbator podwójny, w którym tunele po obu stronach są otwarte – jeden koniec jest w kształcie pochwy, a drugi na przykład ust. Z kolei dla tych, którzy poszukują w pełni automatycznej pracy gadżetu, doskonałą propozycją będzie model masturbatora sterowany smartfonem. Taki gadżet umożliwi kontrolę przeżywanych doznań bez wysiłku.

Dla tych, którzy poszukują w pełni automatycznej pracy gadżetu, doskonałą propozycją będzie model masturbatora sterowany smartfonem, jak Lovense Solace. Ten zaawansowany masturbator oferuje nie tylko automatyczną stymulację, ale również interaktywność dzięki możliwości sterowania za pomocą aplikacji. Lovense Solace wyróżnia się możliwością użytkowania bez użycia rąk oraz zdolnością do synchronizacji z filmami dla dorosłych, co pozwala na pełne zanurzenie w doświadczeniu i jeszcze większą przyjemność. Jest to idealne rozwiązanie dla mężczyzn ceniących sobie nowoczesne technologie i chcących eksperymentować z różnymi wzorami wibracji i głębokością pchnięć.

Tym, którzy chcieliby spróbować cyberseksu i seksu na odległość, spodoba się z pewnością masturbator interaktywny, który wykorzystuje najnowocześniejsze technologie. Z kolei dla mężczyzny ceniącego sobie dyskrecje, świetny okaże się masturbator jajko, który wyglądem w niczym nie przypomina seks zabawki. Ten niepozorny przedmiot kryje w środku wypustki i prążki, które dostarczają niezapomniane wrażenia.

Dmuchana lalka będzie znakomitym, zabawnym prezentem na wieczór kawalerski czy 18 urodziny.

Ciekawym gadżetem wartym przemyślenia jest również pompka do powiększania penisa. Pompowanie to bezpieczny sposób na powiększenie penisa oraz zwiększenie doznań podczas masturbacji czy też seksu.

2. Z jakiego materiału zrobiony jest masturbator?

Najistotniejszą rzeczą przy zakupie tego typu zabawki erotycznej jest bezpieczeństwo. Można zaoszczędzić i wybrać tanią, niemarkową, ale jest to ryzykowne dla zdrowia ze względu na wątpliwej jakości materiał, z którego ją wykonano. Dobrej jakości tworzywo nie tylko zminimalizuje ewentualne reakcje alergiczne, ale także pozwoli doświadczyć jeszcze mocniejszych doznań. Warto także zwrócić uwagę na możliwość czyszczenia gadżetu. Mało praktyczną decyzją będzie zakup masturbatora jednorazowego. O wiele trwalsze i gwarantujące mocniejsze doznania są masturbatory wielokrotnego użytku. Masturbatory wielokrotnego użytku to opcja zdecydowanie bardziej ekonomiczna, właściwie konserwowane będą w niezmienionej formie i jakości służyły przez długi czas.

Do gadżetu dobierz koniecznie lubrykant, który zapewni niezbędny poślizg i zwiększy siłę doznań. Wybierz formułę na bazie wody. Lubrykant silikonowy może uszkodzić powierzchnię gadżetu, wówczas jego dalsze użytkowanie stanie się niebezpieczne dla zdrowia. Nie oszczędzaj na erotycznej przyjemności, warto zapłacić więcej za wysokiej jakości gadżet niż ryzykować własnym zdrowiem i używać zabawek bez atestów lub niepewnego pochodzenia.

3. Jaki rozmiar będzie odpowiedni?

Masturbator powinien być dobrany do wielkości członka. Zbyt duży lub zbyt mały gadżet nie zapewni komfortowej, satysfakcjonującej stymulacji. Dlatego przed zakupem warto zapoznać się ze specyfikacją upatrzonego sprzętu.

Najczęściej wybierane masturbatory