Wczytuję dane...

Wszystko, co musisz wiedzieć o wibratorach dla kobiet

Masturbacja u kobiet

Ten intymny czas sam na sam ze sobą jest nie tylko przyjemny, ale może być również bardzo dobry dla twojego zdrowia. Nie oceniamy - seks z partnerem jest oczywiście istotny, ale masturbacja może być dla Ciebie w pewnych sytuacjach jeszcze lepsza. Przede wszystkim, przestańmy postrzegać ten temat przez pryzmat tematu tabu. Tak, kobiety też się masturbują. Masturbacja nie jest zarezerwowana tylko dla mężczyzn. Kobiety, a może właśnie przede wszystkim one mają prawo do osiągania przyjemności z masturbacji i tak, zdecydowanie ma i powinno sprawiać to kobietom przyjemność.   

 

Intymne chwile sama ze sobą, dlaczego warto?

 

Jeśli masz jakąś blokadę lub opór przed zaspokojeniem siebie (samo zaspokojeniem), to wszystkie racjonalne argumenty przemawiające za korzyściami zdrowotnymi mogą Cię znacznie wesprzeć. Masturbacja jest dla Ciebie po prostu dobra, zarówno dla twojego zdrowia fizycznego, psychicznego, jak i emocjonalnego.

Zredukujesz poziom napięcia i stresu, będziesz się mniej denerwować. Podczas masturbacji uwalnia się energia, która odczuwalna jest przez twoje mięśnie i wpływa na nie rozluźniająco. Wydziela się również serotonina, która działa uspakajająco, endorfiny pomogą złagodzić dolegający ci ból oraz hormon miłości zwany pod fachową nazwą oksytocyną, która sprawi, że masturbacja zawsze będzie relaksująca. Poprawisz też ukrwienie organizmu. Odkąd zredukowaliśmy stres, układ sercowo - naczyniowy zaczął lepiej pracować. Podczas orgazmu zwiększa się przepływ krwi do genitaliów, co bardzo pozytywnie wpływa na te organy naszego ciała. Dotyczy to, zwłaszcza kobiet przechodzących menopauzę. Jedną z jej dolegliwości podczas przechodzenia menopauzy jest bolesny stosunek z powodu suchości pochwy (z powodu niskiego poziomu estrogenów w organizmie). Niektórzy lekarze zalecają swoim pacjentkom masturbację, co poprawia ukrwienie genitaliów i może przełożyć się na mniej bolesny stosunek. Ukrwienie genitaliów dzięki masturbacji znacznie polepsza same odczucia i sprawia, że organy pracują sprawniej i lepiej.

 

Masturbacja - odkryjesz, co Cię kręci

 

Jeśli chodzi o poprawę życia seksualnego, indywidualnie lub z partnerem, doświadczanie i poznawanie samej siebie jest kluczowe. Nie możesz wiedzieć, jak osiągnąć swoje cele, nie odkrywając, co Cię ekscytuje i dlaczego. Najlepszym sposobem na poznanie odpowiedzi na te pytania jest masturbacja. Nawet jeśli jesteś teraz singielką i sama musisz zajmować się odkrywaniem swojego ciała oraz poznawaniem swoich sfer erogennych, to z pewnością da Ci to sporo satysfakcji, a i dzięki temu nabierzesz więcej pewności siebie. 

 

Będziesz mieć lepszy seks ze swoim partnerem

 

To tłumaczenie wydaje się całkiem logiczne. Jeśli wiesz, jaki dotyk lubisz i co cię uszczęśliwia, możesz łatwo nauczyć swojego partnera, jak chcesz, żeby cię traktował podczas waszych igraszek w łóżku.  Możesz także masturbować się w swojej sypialni, pod okiem swojego partnera - wielu mężczyzn uważa za ekscytujące obserwowanie masturbacji swojej partnerki. I nie zapominaj, że jesteś odpowiedzialna za swój orgazm, oznacza to, że cokolwiek by się nie działo, to właśnie Ty decydujesz o tym, kiedy i jak będziesz doświadczać masturbacji. To Ty powinnaś wiedzieć, co Cię kręci i to Ty musisz uzbroić swojego partnera w odpowiednią wiedzę i poprowadzić go podczas waszego seksu. Spełniając te warunki, zagwarantujesz sobie i twojemu partnerowi udane życie seksualne. Będziesz bardziej zdolna do łatwiejszego osiągnięcia orgazmu. Istnieje teoria, że ​​osoby, które zbyt często się masturbują, nie mogą osiągnąć odpowiedniego poziomu podniecenia seksualnego ze swoimi partnerami. To jest mit, seksuolodzy uważają, że jest wręcz przeciwnie, odpowiednia ilość ćwiczeń polegających na samo zaspakajaniu się wpływa pozytywnie na nasze życie erotyczne. Im więcej ćwiczysz mięśnie powiązane z życiem erotycznym, tym lepiej twoje ciało będzie pracować podczas samego stosunku, a masturbacja przygotuje Cię do samego stosunku. Taka perspektywa brzmi kusząco, prawda? Odpowiednie ćwiczenia, wspomagane użyciem wibratora erotycznego dla kobiet z pewnością wpłynie pozytywnie i rozwijająco na twoje życie erotyczne oraz twoje relacje z partnerem.

 

Poczujesz się lepiej i będziesz szczęśliwsza

 

Jak już wspomnieliśmy, procesy chemiczne zachodzące w organizmie kobiety podczas orgazmu w trakcie masturbacji przyczyniają się znacznie do zmniejszenia napięcia psychicznego i stresu. Stąd orgazm wykazuje działanie antydepresyjne i przeciwlękowe. Istnieją badania, które potwierdziły teorie, z których wynika, że kobiety, które regularnie masturbują się, zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia u nich depresji. Podczas przeprowadzonych badań u masturbujących się kobiet, okazało się, że hormon zwany serotoniną podnosi się w ośrodkowym układzie nerwowym. Gdy serotoniny w organizmie kobiety jest za mało, może to powodować jej zmęczenie, wyższą wrażliwość na ból, a także wywoływać zaburzenia związane z przygnębieniem i depresją. Masturbacja obok wielu zalet, takich jak np. poprawa samopoczucia ma również działanie odmładzające. Znaczna część osób w wieku średnim i starszym przyznaje, że samo zaspakajanie się wpływa na ich poczucie bycia seksowną oraz dobrego czucia się samych ze sobą. Wszystkie powyższe obserwacje i płynące z nich wnioski dają jednoznaczny obraz tego, że kobiety regularnie masturbujące się czują się szczęśliwsze i młodsze. 

 

Podniecające ćwiczenia mięśni głębokich z użyciem wibratora

 

Mięśnie Kegla u kobiety to głębokie mięśnie, które podtrzymują narządy w okolicach miednicy, okrężnicę, pęcherz moczowy i macicę. Mięśnie te są również odpowiedzialne za koordynację ruchu jelit i zapobiegają nieszczelności pęcherza. Są bardzo ważne podczas samego stosunku, jak również ułatwiają poród. Ich istotny wpływ na poziom doznań erotycznych podczas stosunku jest już wręcz legendarny. Zatem masturbacja przy użyciu zabawek erotycznych wpływa na wyćwiczenie tej grupy mięśni, wpływa również bezpośrednio na jakość życia seksualnego kobiety. Dzieje się tak, ponieważ rytmiczne pulsowanie wibratora powoduje ruch i pracę mięśni kegla, wzmagając podniecenie. Rolą tych mięśni jest kurczenie się oraz naprężanie w trakcie stosunku. Odpowiednio wyćwiczony podczas masturbacji oraz przygotowany i sprawny mięsień Kegla to istny skarb. Dzięki odpowiednim zabawkom erotycznym i samej masturbacji przy ich użyciu owy mięsień można bardzo dobrze przygotować i go wzmocnić. Zatem materializuje się nam tutaj połączenie przyjemnego z pożytecznym. Efektem końcowym będzie zwiększenie przyjemności płynącej z seksu nie tylko u kobiety, ale również u jej partnera.

 

 

Dlaczego warto kupić wibrator damski?

 

Jak już przekonałaś się, że warto obdarzyć swoje ciało erotycznymi przyjemnościami, to teraz pomożemy ci dobrać odpowiedni wibrator. Damski wibrator to zdecydowanie najlepszy przyjaciel i must-have każdej kobiety w dzisiejszych czasach, nie tylko singielek… Najlepsze wibratory dla kobiet można kupić wygodnie w internetowym sklepie erotycznym, gdzie wybór jest bogaty i z łatwością można w nim znaleźć swój pierwszy wibrator. Cena wibratora dla pań zwykle uzależniona jest od rodzaju, tworzywa, z jakiego są wykonane, funkcji dodatkowych i oczywiście marki. Duża część młodych kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zaspokajaniem potrzeb seksualnych, napotyka na spore trudności z osiągnięciem orgazmu. Najczęściej przyczyną braku szczytowania kobiety jest nieznajomość swojego ciała, a także niewłaściwi kochankowie. Dlatego zakup wibratora damskiego, to świetna inwestycja dla siebie samej, jak i pomysł na prezent. Młode kobiety dzięki temu gadżetowi będą w stanie poznać same siebie, a także będą umiały wyrażać swoje potrzeby i preferencje. Do zakupu pierwszego wibratora polecamy wibrator punku G lub wibrator łechtaczkowy, oba rodzaje na pewno nie rozczarują Cię.

 

A może szukasz wibratora dla dziewczyny czy partnerki?

 

Wibrator na prezent to strzał w dziesiątkę! Podaruj jej wibrator króliczek, to polecany model wibratora, który gwarantuje satysfakcjonujący masaż wnętrza pochwy, w tym punkt G, a także łechtaczkę. Wiele badań bowiem wskazuje, że spora część kobiet, osiąga orgazm wyłącznie, jeśli penetrację połączy się ze stymulacją łechtaczki. 

Wibrator erotyczny znakomicie spisuje się również w przypadku par. Wibrator dla par świetnie sprawdzi się podczas gry wstępnej, skutecznie rozgrzewając atmosferę w sypialni. Wibratory do seksu polecane są również dla par z długim stażem, które poszukują nowości i sposobu na przełamanie rutyny. Dla par lub osób uprawiających sex na odległość niezastąpiony okaże się najnowocześniejszy wibrator dla par sterowany smartfonem, który ma przeróżne funkcje: np.

 

 

Wszystkie wymienione w powyżej wibratory można też kupić w wersji tradycyjnej, czyli sterowane manualnie. Z kolei tani mini wibrator czy wibrator na palec cechuje się niewielkim rozmiarem i wygląda dość dyskretnie, można mieć go wręcz zawsze przy sobie w gotowości do działania. Dla najbardziej wymagających kobiet polecamy elektryczną seks maszynę, która zaspokoi najbardziej pikantne i wysublimowane potrzeby seksualne.

  

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, więc wybierz wibrator wytworzony z łatwego w utrzymaniu czystości materiału, najlepiej sylikonu medycznego, bezpiecznego dla sfer intymnych. Stosując wibratory, pamiętaj o lubrykantach, które właściwie nawilżą miejsca intymne i zwiększą doznania. Pamiętaj o niezbędnej higienie Twojej zabawki. Używaj specjalistycznych preparatów do czyszczenia swoich akcesoriów erotycznych.