Wczytuję dane...

O feromonach wiemy wszystko!

   

Pachnidło

Pamiętacie film “Pachnidło”? Ta fantastyczna ekranizacja powieści Patricka Suskinda, jest niczym mroczny przewodnik po zmyśle zapachu. Dla tych co nie czytali i nie oglądali - w telegraficznym skrócie.  Na tle śmierdzącej Francji XVIII wieku, nasz bohater jest obdarzony nieprawdopodobnym węchem. Jego pragnienie by stworzyć “nieziemski” zapach staje się obsesją. Narysowany obraz seryjnego mordercy, który w pogoni za idealnym zapachem, morduje młode kobiety, aby utrwalić ich zapach w swoich pachnidłach jest dość przerażający…

Jednak de facto, “Pachnidło” to po prostu film o produkcji perfum, porządnych po dziś dzień!

     

Do rzeczy - o feromonach

   

Nazwa "feromon" pochodzi z greki: 

~ "ferein" oznacza "niesie"

~ "horme" - "pobudzenie"

       

Badania nad feromonami trwają od XVIII wieku. Przypadek?! 

Jego istnienie odkrył holenderski lekarz Frederick Ruysch. Trzeba wam wiedzieć, że feromony to lotne substancje chemiczne, złożone z kilku innych substancji, z dominującym składnikiem. Wpływ na emocje oraz pożądanie u ludzi, interesują naukowców od dekad, stąd liczne badania nad tym zagadnieniem. 

Dla ciekawskich - linki do badań poniżej.  

   

Ładnie pachniesz… 

   

Nasz węch jest niesamowicie czułym zmysłem. Według niektórych badań za to, że czujemy tzw. miętę odpowiada narząd lemieszowo-nosowy (VNO, od ang. vomeronasal organ). Rzecz jasna nasz świat jest bardziej skomplikowany od świata zwierząt i dobór partnera jest złożonym schematem. Niemniej można zgodzić się ze stwierdzeniem, że już po paru chwilach wiemy, po prostu wiemy… czy partner jest dla nas atrakcyjny seksualnie. 

    

Po co używać feromonów? 

    

Feromony mają pobudzać zmysł węchu i wpływać na podświadomość osoby uwodzonej. Oczywiście nie samymi feromonami się uwodzi, to by było zbyt proste prawda… jednak wszyscy wiemy, że taki “szczegół” jak zapach potrafi zdziałać cuda.  Od lat dostępne są preparaty z feromonami dla kobiet i mężczyzn. W naszym sklepie www.szpilkiwsyialni.pl masz do wyboru szereg zapachów dla niej  i dla niego.

Perfumy w ładnych flakonikach, oraz zapachowe kule do kąpieli

    

Zapraszamy na zakupy.

    

Źródła: