Wczytuję dane...

Poważne rozmowy o seksie

Bądźmy szczerzy - zwłaszcza w kwestii seksu

    

Często pierwszy seks jest… hm? No właśnie… hm?!  Jeśli nie jest dobrze… a seks nie spełnia oczekiwań, to nie myśl, że problem sam się rozwiąże. Rozmowa o oczekiwaniach łóżkowych powinna być przede wszystkim szczera! W dobie komunikacji elektronicznej większość naszych rozmów odbywa się przez telefon, jednak o kwestiach łóżkowych warto porozmawiać face to face.

    

Seks jest ważniejszy niż myślisz

    

Mało satysfakcjonujący seks bywa powodem kłótni, zdrad a w konsekwencji może prowadzić do rozpadu relacji. Dlatego warto rozmawiać o tym co lubimy, a czego nie. Rozmawiaj o fantazjach czy fetyszach. Przecież seks jest elementarną częścią każdego związku i jeśli coś szwankuje w tej kwestii, warto przegadać temat.

   

Światem rządzi …?! 

    

Z pewnością rozmowa z partnerem o kwestiach łóżkowych jest trudna z wielu względów. Boimy się odrzucenia, ośmieszania itd. Warto jednak podjąć ten trud. Rzadko bywa, że pierwsze stosunki seksualne wyglądają jak z romantycznej komedii, gdzie kochankowie są dopasowani od pierwszego razu. Przecież każdy nas ma zawsze jakieś wyobrażenia na ten temat i jeśli jesteśmy rozczarowani współżyciem i nic w tej sprawie nie zrobimy, ten stan się utrzyma. Nikt nie jest wróżką, żeby wiedzieć co kto lubi prawda? 

    

Z pewnością warto się przygotować do takiej rozmowy bo to niezmiernie delikatny temat. A jak nie wiesz jak zacząć, w internecie jest mnóstwo poradników, blogów i porad seksuologów na ten temat. 

    

Jednak, żeby taka rozmowa w ogóle miała sens należy zadać sobie fundamentalne pytania…

Czy wiem czego chce? Czy wiem co tak naprawdę lubię? Czy jestem otwarty/a na nowe doświadczenia? Na eksperymenty? I najważniejsze; czy jestem przygotowany/a na komunikat zwrotny? Może powyższe pytania wydadzą się oczywiste, to jednak wcale tak nie jest. Bywa, że rozmowy na ten temat są tak trudne, że odbywają się w gabinetach seksuologów. Oczywiście korzystanie w tych sprawach z porad specjalistów bywa bardzo pomocne, jednak warto po prostu nie dopuścić do takiej sytuacji.

   

W książce “Wszystko da się naprawić” - profesor Zbigniew Lew-Starowicz pisze, że każdy związek prędzej czy później przeżyje kryzys. Autor poradników i nasz narodowy seksuolog wskazuje, co robić by proza życia była troszkę bardziej kolorowa. Z pewnością dobra komunikacja w związku to podstawa i dotyczy każdej sfery naszego życia.   

   

Po udanej rozmowie i wyjaśnieniu kwestii, zajrzyjcie wspólnie do naszego sklepu internetowego. Być może dobrym pomysłem będzie zakup pierwszego gadżetu dla was?

W naszym e-sklepie znajdziecie gadżety dla par. Stymulatory, gry erotyczne, zestawy dla par, kosmetyki intymne - wszystko po to by wasze życie erotyczne było ciekawsze.

    

Serdecznie zapraszamy.