Wczytuję dane...

Najpopularniejsze rodzaje wibratorów

Jakie są najpopularniejsze rodzaje wibratorów?

W ofercie sex-shopów można znaleźć najróżniejsze rodzaje wibratorów. Choć w wyobrażeniu wielu ludzi gadżety te przypominają przede wszystkim kształtem penisa, to w rzeczywistości jest trochę inaczej. Wszystko bowiem zależy od tego, do czego został przeznaczony konkretny produkt. W tym artykule przedstawimy Ci szerzej najpopularniejsze wibratory. Rodzaje, na jakie się dzielą, potrafią być skrajnie różne i często przyjmują zaskakujące formy. Przedstawimy Ci też, czemu konkretne kategorie stanowią pewien fenomen, cieszący się dużą popularnością wśród klientów drogerii erotycznych. Chcesz wiedzieć więcej? Zatem zostań z nami i przeczytaj ten tekst!

Wibrator niejedno ma oblicze

Pierwsze wibratory, jakie powstały, miały bardzo… osobliwe formy. Poszczególne prototypy były napędzane maszynami na parę, co raczej nie sprzyjało odprężeniu, ale już kolejne, które zasilała elektryczność, swoim kształtem przypominały bardziej suszarkę. Co ważne – nie były one traktowane jako gadżety erotyczne, a… narzędzia medyczne, a lata później – jako sprzęt AGD.

Dopiero w następnych latach zaczęły przyjmować bardziej fallisty kształt. Dzisiaj na szczęście każdy już wie, do czego służy ten gadżet i różne rodzaje wibratorów często odbiegają od standardu, jakim był bullet, czyli produkt przypominający kształtem pocisk. Współczesne gadżety dla pań (i nie tylko) mają różne fantazyjne formy, spełniają szereg różnych funkcji, dostarczając wrażeń, o jakich ich „starszym braciom” się nie śniło. Jakie rodzaje wibratorów wyróżniamy i które z nich są najpopularniejsze?

Ogólnie typów jest wiele, ale można wyróżnić kilka głównych kategorii, a wśród nich m.in.:

… i wiele innych. Nie bez przyczyny wymieniliśmy akurat te, bo one należą do najchętniej wybieranych przez miłośników gadżetów erotycznych. Poznaj bliżej najpopularniejsze rodzaje wibratorów!

Wibratory dla par – bo wspólnie rozkosz smakuje lepiej!

Można wymieniać różne akcesoria dla dorosłych i ich rodzaje. Wibratory dla par jednak to wyjątkowe artykuły, zdecydowanie należące do najpopularniejszych. Jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone przede wszystkim dla obojga partnerów. To oznacza, że korzystają z niego jednocześnie. Teoretycznie każdy wibrator jest dla par. Te jednak mają szereg funkcji, jakie faktycznie sprawiają, że korzystanie z nich we dwoje staje się przyjemniejsze. Mogą np. być zdalnie sterowane lub pozwalać na penetrację, mimo że sam gadżet pozostaje w użytku. Są też mniej typowe modele, w tym m.in. szczypczyki, które można przykładowo nałożyć na penisa, dzięki czemu przy najbliższym kontakcie oboje kochanków mogą odczuwać przyjemne drżenie.

Wibratory łechtaczkowe – gdy gadżet trafia prosto w punkt

Czy wiesz, że łechtaczka ma aż 8 tysięcy zakończeń nerwowych? Nic dziwnego więc, że producenci wibratorów dostrzegli ten potencjał. Oczywiście – różne rodzaje wibratorów mogą być używane do pieszczenia Twojego „guziczka rozkoszy”. Ale wibratory łechtaczkowe to gadżety, które robią to zdecydowanie najlepiej.

Większość z nich wykorzystuje różne typy wibracji, ale są też specjalne modele, np. otulające żołądź łechtaczki wkoło i wykorzystujące do stymulacji ssanie. Nieco inaczej działają masażery soniczne, generujące fale dźwiękowe, jakie stymulują nie tylko na zewnętrzną część tego organu, ale i wnikają głębiej w jej struktury, zapewniając bardzo intensywną pieszczotę.

Wibratory różdżkowe – gwarancja intensywnej stymulacji

Choć to dwa osobne rodzaje wibratorów, to w rzeczywistości działają dość podobnie – masażery różdżkowe erotyczne, bo tak brzmi pełna ich nazwa, to przypominające nieco mikrofon gadżety z ruchomą główką. Dzięki takiemu rozwiązaniu stymulacja jest intensywna. Zaletę różdżek stanowi fakt, że główka oprócz tego, że drży, to może poruszać się też w różnych kierunkach, np. krążyć po obwodzie. Dłuższy uchwyt leży pewniej w dłoni, co pozwala mocniej docisnąć akcesorium do ciała, zapewniając wyjątkowo intensywne doznania.

Masażery prostaty – coś dla panów!

Są różne rodzaje wibratorów, ale czy wiesz, że powstały specjalne gadżety dla panów? Chodzi o masażery prostaty, takie jak Dorcel Twist Delight. Czemu właściwie mężczyźni mieliby stosować masażery prostaty? Z prostej przyczyny. Gruczoł krokowy należy do najsilniej unerwionych punktów w ciele mężczyzny. Skryty w jego „tylnym wejściu” wymaga stymulacji per rectum. Dla wielu panów z początku brzmi to trudno do zaakceptowania… ale tylko do pierwszej próby. Możliwości, jakie dają masażery prostaty, są niesamowite! A orgazmy, które dzięki nim przeżywają, niemal dosłownie zwalają z nóg. Nic dziwnego, że właśnie te gadżety należą do topowych w sprzedaży. Wystarczy się odważyć, by spróbować czegoś naprawdę ekscytującego!

A Ty? Jaki rodzaj wibratora wybierzesz dla siebie?

Już wiesz, że są różne rodzaje wibratorów i poznałeś bliżej te, które należą do najpopularniejszych. Warto po nie sięgnąć, szczególnie gdy dopiero zaczynacie swoją przygodę z akcesoriami erotycznymi. Możecie wybierać między produktami dla par, do stymulacji konkretnych obszarów, jak i wieloma innymi. A jeśli myślicie na poważnie nad zakupem takiej zabawki do własnej sypialni – zajrzyjcie do oferty Szpilek w sypialni. W asortymencie znajdziecie mnóstwo atrakcyjnych gadżetów, w tym wibratory renomowanych marek, jakie zagwarantują Wam mnóstwo przyjemności. Zapraszamy!