Wczytuję dane...

Jak wybrać kulki gejszy – poradnik

Jakie wybrać kulki gejszy?

Mięśnie Kegla, choć niewiele osób zastanawia się nad ich lokalizacją i funkcją, stanowią istotną część naszego ciała. Znajdujące się w okolicach krocza utrzymują m.in. narządy wewnętrzne w prawidłowym położeniu w jamie brzusznej. Lekarze coraz częściej podkreślają konieczność ich trenowania, szczególnie przez panie, narażone na osłabienie ich np. podczas ciąży i porodu. Można je ćwiczyć albo przez specjalne ćwiczenia opracowane przez Arnolda Kegla, albo korzystając z kulek gejszy. Czym one są? I – co ważne – jak je dobrać do swoich potrzeb? O tym dowiesz się z poniższego artykułu. Przeczytaj go już teraz!

Kulki gejszy – czym są?

Nim podpowiemy, jak wybrać kulki gejszy, powinnaś dowiedzieć się więcej na ich temat. Otóż pierwszy gadżet tego typu miał powstać ok. IV wieku w Japonii. Z zewnątrz wygląda jak dwie kuleczki połączone albo sznurkiem, albo – co obecnie popularniejsze – silikonowym łącznikiem między nimi. To, co najważniejsze jednak, kryje się w środku. Najczęściej są to mniejsze kulki, które cicho grzechoczą wewnątrz. Zdarzają się jednak modele z silniczkami wprawiającymi je w drżenie. Jakie kulki gejszy są lepsze?  Więcej o tym poniżej.

Skąd taka konstrukcja? W tym miejscu dochodzimy do sedna działania tego gadżetu. Chodzi o wibracje, jakie wywołują. Dzięki nim mięśnie dna miednicy (czyli właśnie Kegla), wyczuwając drżenie wywoływane przez nie, zaczynają pracować, tj. kurczą się i rozluźniają. To sprawia, że stają się mocniejsze, a Ty zyskujesz ich większą świadomość.

Na co zwracać uwagę, wybierając kulki gejszy?

Wiesz już, czym są – a jak wybrać kulki gejszy dla siebie? Są pewne ogólne zasady ich doboru, ale w dużej mierze zależy on także od tego, czy masz z nimi doświadczenie i jak rozwinięte są Twoje mięśnie dna miednicy. Zastanówmy się wpierw, jakie kulki gejszy warto wybierać niezależnie od stopnia zaawansowania.

Odpowiednie materiały

Przede wszystkim – warto postawić na artykuły z określonych materiałów. Najpowszechniejsze są te wykonane m.in. z silikonu medycznego i tworzywa ABS. Niesie ze sobą to wiele korzyści – począwszy od bezpieczeństwa tych surowców dla ciała po łatwość w czyszczeniu. Z drugiej strony dużą popularnością cieszą się też metalowe kulki połączone wodoodpornym sznurkiem, np. nylonowym. To ważne, gdyż na zwykłych, np. bawełnianych, mogą łatwiej osiadać i namnażać się bakterie. Dzięki hydrofobowemu materiałowi zaś skuteczniej oczyścisz je po każdej aplikacji.

Sposób działania

Okej, to już wiesz, jak wybrać kulki gejszy, jeśli chodzi o materiał. A jakie kulki gejszy są lepsze? Z silniczkiem? Wewnętrznym ciężarkiem? Czy bez niego? Te pierwsze, tzw. biofeedbackowe, są ciche i, oprócz tego, że skłaniają mięśnie do pracy, to jeszcze mogą zapewnić odrobinę przyjemności. Dobry przykład stanowią np. kulki Pretty Love Elvira, sterowane za pomocą aplikacji. Modele z wewnętrznym ciężarkiem są bliższe tradycyjnym produktom i wymagają ruchu do właściwej pracy. Świetnie to zadanie spełniają np. koraliki Lelo Luna Beads – praktyczne i bardzo stylowe. Są też kulki, które skłaniają mięśnie Kegla do pracy samym rozmiarem i ciężarem. W ich przypadku jednak musisz być bardziej świadoma swojego ciała, gdyż trzeba je utrzymać w pochwie.

Masa i wielkość

A jak wybrać kulki gejszy w zależności od Twojego doświadczenia? W tym przypadku należy zwrócić uwagę przede wszystkim na dwa parametry – wagę i wielkość. Początkujące kobiety powinny sięgać po koraliki nie cięższe niż 30-50 gram. Mogą też wybierać modele pojedyncze, jakie pomogą się oswoić z tym gadżetem. Na kolejnym etapie można postawić na gadżety cięższe, czyli ważące od 50 do 100 gramów.

A jeśli chodzi o wielkość, to jakie kulki gejszy wybrać? Wbrew pozorom – najlepiej zacząć od większych. Czemu? Gdyż Twoje mięśnie dopiero będą się uczyły je „chwytać”. Dlatego wybierz koraliki o wielkości co najmniej 36 mm. Z drugiej strony, jeśli jesteś filigranową kobietą albo masz doświadczenie z tym gadżetem, możesz sięgnąć po kulki gejszy o średnicy około 29 mm, czyli w wersji mini. To pozwala jeszcze lepiej pracować mięśniom!

Znajdź kulki gejszy dla siebie w Szpilkach w sypialni!

Teraz, gdy już wiesz, jak wybrać kulki gejszy, pozostaje Ci dobrać odpowiedni model dla siebie! Zajrzyj więc do asortymentu Szpilek w sypialni, gdzie znajdziesz szeroki wybór tych gadżetów. Mamy artykuły zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych kobiet. Nie wiesz, jakie koraliki spełnią Twoje oczekiwania? Napisz do nas!