Wczytuję dane...

Jaki żel intymny wybrać?

Żele intymne dla większej przyjemności

Podczas seksu się przydają, a przy używaniu zabawek erotycznych – są wprost niezbędne. Żele intymne, bo to o nich mowa, to szeroka kategoria produktów, których głównym zadaniem jest zapewnienie odpowiedniego nawilżenia i, co ważniejsze, poślizgu w czasie stosunku seksualnego. Dzięki swoim formułom, jak i właściwościom nie tylko gwarantują komfortowe współżycie, ale i chronią przed podrażnieniami, powstałymi w wyniku tarcia.

Wybór takiego preparatu nie powinien być jednak przypadkowy. Wykonane z różnych produktów charakteryzują się odmiennymi właściwościami, na co zdecydowanie warto zwrócić uwagę, szczególnie w sytuacji, gdy np. cierpi się na jakąś nadwrażliwość. Zachęcamy do lektury!

Rodzaje żeli intymnych

Żele intymne można podzielić według wielu różnych kategorii. Poniżej znajdziesz ich podział ze względu na:

  • to, czy są smakowe,
  • rodzaj bazy,
  • dodatkowe właściwości.

Smakowe żele intymne

Są to najpopularniejsze żele do nawilżania. Poza seksem świetnie nadają się również do masażu, jak i pomagają przełamać lody przy zabawach oralnych. Żele intymne smakowe to szeroka kategoria, zawierająca m.in. produkty marki Durex, np. Soczystą Wiśnię czy wiele innych owocowych smaków.

Warto przy tym pamiętać, że zawierają one często w składzie różne rodzaje cukru. Czemu to ważne? Oprócz tego, że poprawia on smak, to może stać się pożywką dla bakterii rozwijających się w miejscach intymnych. Dlatego po stosunku należy pamiętać, aby dokładnie umyć i wypłukać resztki takiego preparatu.

Żele intymne na bazie wody, silikonu i nie tylko

To ważne rozróżnienie. Czemu? Przede wszystkim dlatego, że niektóre żele intymne mogą być używane ze wszystkimi zabawkami erotycznymi i prezerwatywami, a inne wręcz odradza się, by stosować np. wraz z kondomami, gdyż naruszają ich powłokę! I tak możemy podzielić żele intymne na bazie m.in.:

  • wody,
  • silikonu,
  • hybrydowe (łączące właściwości obu powyższych produktów),
  • różnych olejów.

Do najpopularniejszych należą dwa pierwsze. Te na bazie wody są łagodne (więc idealne dla osób wrażliwych), a przy tym można ich używać z każdą zabawką erotyczną, jak i z prezerwatywami. Silikonowe są na tyle dobre, że długo utrzymują się na ciele, gwarantując wyśmienity poślizg. Jednak niestety – jeśli gadżet obleczony jest silikonem medycznym, wówczas nie należy ich ze sobą łączyć. Hybrydowe pod tym względem okazują się znacznie bezpieczniejsze.

Zapewniające dodatkowe doznania

Wiele żeli intymnych nie tylko gwarantuje dodatkowy poślizg, ale dostarcza też dodatkowych wrażeń. W ofercie drogerii erotycznych, w tym w naszej, znajdziesz m.in. preparaty rozgrzewające jak np. Unimil Warm. Oprócz tego nie brakuje produktów chłodzących (z dodatkiem mentolu) oraz np. przedłużających stosunek lub pobudzających zakończenia nerwowe, dzięki czemu bodźce są jeszcze silniejsze!

Wybierz najlepszy żel intymny dla siebie!

Powyżej przedstawiliśmy najważniejsze różnice między żelami intymnymi. Jak sam widzisz, jest ono bardzo duże. Dzięki temu każdy może znaleźć idealny preparat dla siebie. A jeśli Ty szukasz żelu nawilżającego do miejsc intymnych, jaki będzie odpowiadał Twoim potrzebom – już teraz przejrzyj dostępny u nas asortyment!