Wczytuję dane...

Jak czyścić zabawki erotyczne?

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z wagi higieny – w tym także miejsc intymnych. Choć gwiazdy wielkiego formatu (tak, tak – do Ciebie mówimy, Jake Gyllenhaal!) ostatnio robią „higieniczne coming outy”, stoimy na stanowisku, że mycie się to normalna i potrzebna czynność dnia codziennego. I nie inaczej jest z gadżetami erotycznymi.

Dlaczego i jak należy czyścić zabawki dla dorosłych? O tym opowiemy Ci w poniższym artykule. Przeczytaj go i poznaj skuteczne sposoby oczyszczania wibratorów, masturbatorów i innych urządzeń do pieszczoty ciała. Zapraszamy!

Dlaczego należy dbać o zabawki erotyczne?

Z tego samego powodu, dlaczego myje się ciało, a nawet w tym przypadku znajdzie się ich więcej. Gadżety erotyczne, takie jak wibratory czy dilda i zabawki analne mają kontakt z naszymi najwrażliwszymi częściami. Tym samym często stają się nośnikami występujących tam mikroorganizmów, szczególnie po zabawie. Jeśli pozostają nieoczyszczone, materia organiczna (czyli, dajmy na to, Twój śluz lub starty przy zabawie naskórek) w końcu staje się pożywką dla drobnoustrojów z otoczenia, jakie zaczynają ją rozkładać.

Niewłaściwe mycie, przy którym nie stosuje się specjalnych środków, nie jest w stanie usunąć wszystkich tych zanieczyszczeń. Jaki zatem będzie rezultat, gdy następnym razem zechcesz się zabawić takim nie-do-końca-umytym gadżetem? Najprawdopodobniej nabawisz się infekcji miejsc intymnych, czy to bakteryjnych, czy grzybiczych.

Warto mieć na uwadze także fakt, że czyszczenie zabawek erotycznych wpływa również na ich właściwości. Nieczyszczony wibrator obleczony np. silikonem medycznym, szybciej straci swoją miękką powłokę. Tym samym będziesz musiała go szybciej wymienić.

Czego używać do czyszczenia gadżetów erotycznych?

Przechodząc do kluczowej kwestii – w jaki sposób czyścić swoje gadżety erotyczne? Trzeba je nie tylko opłukać, ale i sięgnąć po odpowiednie środki do higieny. Wśród nich znajdziesz szereg najróżniejszych preparatów, które mają właściwości czyszczące i przeciwbakteryjne. Dzięki nim możesz skutecznie zmyć wszelkie zabrudzenia, jak i usunąć bakterie.

Co więcej – na rynku nie brakuje produktów przeznaczonych do mycia gadżetów konkretnych firm. Tak jest np. z produktem Pjur – We-Vibe Clean, który nadaje się do czyszczenia wszystkich zabawek ze stajni We-Vibe. Także Fleshlight wypuścił specjalne preparaty, stworzone z myślą o jego gadżetach.

A skoro już o Fleshlight mowa – warto wspomnieć o myciu masturbatorów. Większość z nich ma wyjmowany środek, dzięki czemu można je wygodnie wyczyścić. Również i w tym przypadku przyda się specjalny preparat, aby w przyszłości uniknąć paskudnych niespodzianek pod postacią podrażnień czy wysypek. Jeśli natomiast jesteś szczęśliwym posiadaczem hydropompki Bathmate – o nią także należy dbać! Specjalny zestaw do czyszczenia od tego producenta pomoże Ci skutecznie zadbać o czystość Twojej ulubionej pompki.

Dbaj o swoje zabawki i o swoje zdrowie!

Czyszczenie gadżetów erotycznych powinno stanowić element pewnego rytuału. Zaniedbanie tej czynności, a co gorsze – zapomnienie o tym, że się nie wyczyściło zabawki, niekiedy skutkuje wieloma nieprzyjemnymi konsekwencjami. Dlatego warto wyrobić sobie nawyk, by po igraszkach lub z samego rana po udanej nocy udać się do łazienki, opłukać gadżet i użyć na nim specjalnego preparatu, stosując się do instrukcji. W ostateczności – można sięgnąć po mydło antybakteryjne. Warto jednak uważać – nie każdy materiał dobrze znosi jego działanie!