Wczytuję dane...

Jaki lubrykant kupić? Ranking polecanych lubrykantów!

Seksualność jest bardzo istotną sferą życia niemal każdego człowieka. Z tego powodu warto zadbać o to, żeby wszystkie doznania były jak najprzyjemniejsze, co nieraz może być utrudnione z różnych przyczyn. Jednym z częściej spotykanych problemów jest nieodpowiednie nawilżenie sfer intymnych. Jednak istnieje bardzo prosty sposób, by sobie z tym poradzić, czyli kupno żelu intymnego. Jaki lubrykant kupić i na co zwracać uwagę przy wyborze?

Lubrykant (ang. to lubricate – nawilżać) to specjalny żel, który ze względu na swój skład i konsystencję może być stosowany do nawilżania części intymnych lub zabawek erotycznych podczas seksualnych przygód.

Lubrykant silikonowy

Lubrykanty na bazie silikonu są doceniane przede wszystkim za wydajność. Sprawdzają się szczególnie dobrze w ramach seksu analnego, a w dodatku większość posiada wodoodporne właściwości, dlatego są wskazane do zabaw w wannie. Niestety, nie można ich używać z silikonowymi zabawkami, ponieważ może dojść do uszkodzenia ich powłoki.

Lubrykant wodny

Lubrykant na bazie wody jest odrobinę mniej wydajny (choć wiele zależy od składu konkretnego specyfiku) i można go używać razem z każdym rodzajem zabawek erotycznych. Istnieje wiele odmian wodnych preparatów, ponieważ można się spotkać z żelami chłodzącymi, smakowymi, rozgrzewającymi etc.

Jaki lubrykant jest najlepszy?

Ciężko określić jeden produkt jako najlepszy lubrykant, ponieważ wiele zależy od potrzeb danej osoby oraz celu stosowania. Uważamy, że preparaty na bazie wody są dobrym wyborem, ponieważ są najbardziej uniwersalne. Sprawdzą się więc podczas seksu analnego, a także korzystania z zabawek erotycznych.

Podczas wybierania konkretnego produktu warto sprawdzać, czy był on testowany dermatologicznie oraz czy nie zostawia plam. Pamiętaj, żeby przed pierwszym użyciem wykonać test alergiczny. To bardzo proste – wystarczy odrobinę żelu nałożyć na skórę przedramienia i odczekać moment. W razie wystąpienia niepożądanej reakcji, nie stosuj tego akurat preparatu. 

Jaki lubrykant? Ranking najciekawszych propozycje

Be Lover Gel Aqua Power 100ml

Jest to lubrykant na bazie wody, który wyróżnia się pod względem swojej wydajności, ale też bezpieczeństwa stosowania – został bowiem wykonany zgodnie z wymogami ISO 22000. W składzie znajdują się liczne zioła z organicznych upraw. Ten żel wodny stworzono zgodnie z normami HACCP oraz holenderskim systemem gwarancyjnym. Ze względu na neutralne pH produkt przypomina naturalne nawilżenie. Na uwagę zasługuje buteleczka wyposażona w wygodną pompkę ułatwiającą aplikację. W opakowaniu znajduje się 100 ml żelu, co jest uniwersalną objętością. Nawet długotrwałe stosowanie nie zaburza równowagi hormonalnej.

 Lovely Lovers Aqua Extreme Lube

Ten lubrykant również został wyposażony w pompkę ułatwiającą aplikację. Żel nie zostawia plam na odzieży czy bieliźnie pościelowej. Ma wyjątkowo gęstą formułę, dlatego zapewnia optymalne nawilżenie i świetny poślizg. Stworzono go zgodnie ze standardem farmaceutycznym GMP. Może się sprawdzić zarówno podczas tradycyjnego seksu, ale też intensywnego fistingu. Warto wspomnieć, że marka Lovely Lovers została odznaczona Laurem Konsumenta, co potwierdza jakość oferowanych przez nią produktów. Co więcej, jest to lubrykant na bazie wody, jednak wyróżnia się wydajnością żelu silikonowego. Zapobiegnie więc otarciom czy podrażnieniom nawet podczas najbardziej ekstremalnej zabawy.

 

AQUAglide Anal 100 ml

Ten lubrykant na bazie wody został wyprodukowany w Niemczech zgodnie z najwyższymi standardami jakości. Ze względu na bezpieczny skład można go wykorzystać również w ramach seksu oralnego. Co więcej, pozbawiono go tłuszczu, jednak nadal utrzymuje długi czas poślizgu. Stworzono go do seksu analnego, dlatego wyróżnia się gęstą fakturą oraz silnym działaniem nawilżającym. AQUAglide Anal nie pozostawia plam na pościeli i odzieży. Został przebadany dermatologicznie oraz medycznie. Warto dodać, że ten lubrykant wodny posiada neutralne pH.