Wczytuję dane...

Wibrator - jak go używać? Poradnik!

Zaspokajanie własnych potrzeb seksualnych jest niezwykle istotne dla prawidłowego funkcjonowania na co dzień. Chwila przyjemności i rozkoszy z samą sobą może stanowić formę relaksu, odreagowania i pozwoli wyluzować się po ciężkim dniu. Masturbacja powoli przestaje być tematem tabu a wraz z nią – służące do niej gadżety.

Wibratory są doskonale znane zarówno kobietom, jak i mężczyznom już od wielu lat. Można z nich korzystać zarówno indywidualnie, jak i podczas intymnych igraszek z partnerem. Dostępne są w wielu rozmaitych kształtach, wzorach, kolorach, z różnymi funkcjami i o różnych długościach. Rynek jest tak olbrzymi, że każdy zainteresowany z całą pewnością znajdzie taki produkt, który będzie mu najbardziej odpowiadał.

Wiele osób zastanawiających się nad zakupem takiego gadżetu po raz pierwszy zadaje sobie te same pytania: jak używać wibratora? Czy wibrator jest bezpieczny? Jaki model/długość wybrać na początek? Z technicznego punktu widzenia – na część z nich nie ma konkretnej odpowiedzi, ponieważ zależą one od konkretnych preferencji użytkownika.

W tym artykule postaramy się wyjaśnić, w jaki sposób używać wibratora, oraz przedstawimy kilka dostępnych na rynku rodzajów tych gadżetów erotycznych.

Rodzaje wibratorów

Zanim omówimy tę kwestię, należy najpierw przedstawić dostępne na rynku grupy wibratorów. Najczęściej wybierane i spotykane są naturalnie wibratory klasyczne. Mogą mieć one bardzo proste kształty, jak np. wibrator typu „bullet”, który przypomina wyglądem pocisk, lub np. bardzo dokładnie i szczegółowo odwzorowywać męskie przyrodzenie. Zazwyczaj posiadają one prosty silniczek posiadający jeden program i możliwość regulacji mocy wibracji. Tego typu gadżety polecane są często „na początek”, aby sprawdzić, czy w ogóle taki rodzaj zabawy nam odpowiada. Nie jest to jednak obowiązkowa pozycja, a każda zainteresowana może zacząć od tego, co jej się najbardziej spodoba.

Do kolejnej grupy wibratorów możemy zaliczyć nieco bardziej zaawansowane konstrukcje, które mają wbudowane po dwa lub nawet trzy silniczki, wgranych kilka programów pracy (pulsacje, narastanie itp.) oraz możliwość precyzyjnej kontroli mocy pracy. To tutaj można znaleźć wszelkie gadżety o bardziej nietypowych kształtach, które mniej przypominają męskiego członka, ale są perfekcyjnie dopasowane do anatomicznej budowy kobiecego ciała, a także np. wibratory dla kobiet z króliczkiem, które jednocześnie pieszczą wnętrze pochwy i łechtaczkę.

Na rynku można także dostać specjalne wibratory analne. Są one skonstruowane tak, aby zapewniały maksymalną przyjemność podczas pieszczot greckich. Tutaj także można znaleźć ogromny wybór kształtów, kolorów i długości. Część z dostępnych na rynku produktów posiada po kilka silniczków, które mogą pracować niezależnie, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości zabawy.

Uwadze nie powinny umknąć także specjalne wibratory zdalnie sterowane. To wyjątkowe urządzenia, które mogą przybrać formy wibrujących jajeczek, wibratorów klasycznych czy innych masażerów. Ich cechą charakterystyczną jest to, że ich działanie można kontrolować na odległość za pomocą specjalnego pilota lub aplikacji na telefon. Część z nich ma wiele dodatkowych funkcji, jak np. możliwość zaprogramowania własnego trybu wibrowania czy wibracje w rytm muzyki. Dzięki takim rozwiązaniom możecie wspólnie przeżywać rozkosz nawet wtedy, kiedy dzielą Was setki kilometrów.

Wibrator – jak używać?

Wśród wibratorów damskich można natrafić jeszcze na ich specjalny rodzaj, jakim są masażery łechtaczki. Te wyjątkowe wibratory służą do pieszczenia najbardziej unerwionej strefy erogennej kobiet. Oprócz tego pary mogą się zdecydować także na wibratory dla par, które zostały skonstruowane tak, aby zapewnić dodatkową przyjemność w czasie penetracji obojgu partnerom.

Ze względu na tak duże różnice między rodzajami tych gadżetów, odpowiedź na pytanie, jak używać wibratora, może być tylko jedna – tak, jak tego chcesz. Mają one oczywiście swoje podstawowe zastosowania, np. wibratory klasyczne służą do penetracji pochwy, analne do zabaw analnych, ale nic nie stoi przecież na przeszkodzie, aby puścić wodze fantazji i zabawić się tak, jak masz na to ochotę. Używanie wibratora dla par, ale solo? Nie ma problemu. Wibrator klasyczny do zabaw analnych? Oczywiście! Wszystko zależy od Twoich upodobań, pomysłów i tego, na jaki rodzaj przyjemności masz w danej chwili ochotę.