Wczytuję dane...

Korek analny - co to jest i do czego służy?

Stymulacja anusa ma wielu zwolenników, czemu nie można się dziwić, ponieważ oferuje bardzo ciekawe doznania. Nieprzypadkowo na rynku dostępnych jest wiele przeznaczonych do tego zabawek erotycznych. Jednym z ciekawszych gadżetów jest korek analny. Co to jest, do czego służy oraz jakie modele sprawdzają się najlepiej? Odpowiedzi poznasz, czytając niniejszy wpis!

Co to jest korek analny?

Korek analny to niewielka zabawka erotyczna, która wyróżnia się charakterystycznym kształtem. Część penetracyjna nie jest duża i najczęściej ma stożkowy kształt. Znajduje się zwykle na nóżce zakończonej szeroką podstawą, dzięki czemu jej aplikacja jest bardzo prosta i jednocześnie bezpieczna – gadżet nie zostanie włożony za daleko, co mogłoby utrudniać wyjęcie.

Do czego służy korek analny?

Korek analny służy oczywiście do stymulacji odbytu. W przeciwieństwie do wielu innych zabawek analnych w tym przypadku pieszczoty nie dotyczą stałego wykonywania ruchu posuwistego. Taki produkt jest więc zwykle dodatkiem do zabawy. Sprawdzi się doskonale w przypadku mężczyzn, ponieważ będzie naciskać na tzw. punkt P, to jest obszar w odbycie, który przez bliskość prostaty może dostarczyć niesamowitych doznań w ramach zabaw erotycznych.

Jak wybrać analny korek?

W przypadku każdej zabawki erotycznej wybór powinien być uzależniony od osobistych preferencji. Osobom początkującym sugerujemy zakup korka analnego o mniejszym rozmiarze. Niektóre modele wyróżniają się zróżnicowanym kształtem części stymulującej, dlatego zabawa może być jeszcze ciekawsza. Najczęściej polecanym materiałem jest silikon medyczny, ponieważ to tworzywo przyjemne w dotyku i hipoalergiczne. Poszczególne zabawki mają rozbudowaną podstawę, dzięki czemu mogą dodatkowo (w przypadku mężczyzn) masować perineum, czyli krocze.

Przypominamy, że odbyt nie ma własnych właściwości lubrykacyjnych (tak jak np. pochwa), dlatego podczas stymulacji konieczne jest odpowiednie nawilżenie. Zachęcamy więc do zakupu lubrykantu. W przypadku korzystania z korka silikonowego, zalecamy wybór żelu na bazie wody, ponieważ inne preparaty mogą uszkodzić gadżet, zwłaszcza jeśli został wykonany z silikonu.

Jaki korek analny wybrać?

Buttplug Marc Dorcel – Geisha Plug Diamond M V2

To zabawka o uniwersalnym rozmiarze (średnica wynosi 3,2 cm), która została wykonana z hipoalergicznego silikonu medycznego bez dodatku ftalanów. Wyróżnia się pod względem wzornictwa, ponieważ z dołu podstawy umieszczono kryształek. Dzięki temu gadżet może zapewnić osobie użytkującej nie tylko sporo zabawy, ale stać się elementem ozdobnym!

Gvibe Gplug Small Navy Blue

To wyjątkowy korek analny o minimalistycznym wzornictwie. Ma 3 cm średnicy, a do tego wykonano go z silikonu. Warto dodać, że wewnątrz zabawki znajduje się silnik wibracyjny, który może pracować nawet przez 4 godziny! Do wyboru jest 6 trybów wibrowania, dlatego zabawa na pewno Ci się nie znudzi. Produkt jest także wodoodporny, dlatego możesz go zabrać pod prysznic oraz myć w wygodny sposób.

Rianne S – Booty Plug Set 3x Purple

To idealny zestaw dla osób, które nie wiedzą, jaki rozmiar zabawki sprawdzi się najlepiej w ich przypadku. W komplecie znajdują się 3 korki analne, które podobnie jak pierwszy model z zestawienia zostały ozdobione kryształkiem. Każdy z nich jest pokryty bezpiecznym dla ciała silikonem medycznym. Nie bój się poznawać swojego ciała – zestaw pomoże Ci je odkrywać.

We-Vibe – Ditto

Ta zabawka także została wyposażona w nowoczesny napęd wibrujący, ale to nie wszystko. W pudełku znajduje się pilot, który ułatwi Ci sterowanie gadżetem. Do tego można zyskać nad nim kontrolę za pomocą aplikacji na smartfona! Oprogramowanie pozwala na samodzielne tworzenie rytmów wibracyjnych. Warto wspomnieć, że We-Vibe – Ditto ma przedłużoną podstawę, dlatego zapewnia dodatkowe doznania. Wydajny akumulator jest ładowany kablem USB. Całość pokryto silikonem bez dodatku ftalanów. Korek jest także w pełni wodoodporny.